top of page

O ZNAČCE FIMOVINKY

Začátky ruční tvorby

Zpočátku to bylo moje "hobby podnikání". Začalo výrobou bižuterie, kterou jsem tvořila pro radost. Možná to bude znít sobecky, ale byla to radost v podstatě jen druhých. Já jsem tvořila a tvořila, ale nikdy v tom nenašla to srdcové zalíbení. Možná proto, že jsem sama tyto šperky nenosila.

A pak jednoho dne mi kamarádka ukázala, že si vyrobila lžičky zdobené fimem. Byla to pro mě láska na první pohled. A tak jsem nelenila a rovnou se pustila do tvoření. Abych nepřecenila své síly, zvolila jsem jednoduchý motiv kávových zrn.

Láska na první pohled

No a tímto se začal psát příběh FIMOVINEK. Několik let byly lžičky a hrníčky mým společníkem, který přinášel "pár kaček" do studentského rozpočtu, potom přivýdělek k zaměstnání, až jsem dospěla k jednomu z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Opustila jsem zaměstnání, vydala se na cestu tvoření, a tak se z "mého" stalo "naše" podnikání. Zapojila jsem svého muže Kubu. Občas jen jako řidiče nebo výpomoc na stánku, jindy jako pravidelného prodejce na všemožných trzích. To hlavně v době, kdy jsme čekali první miminko. Teď pomáhá hlavně s hlídáním dětí, když musím tvořit a taky je trpělivým pomocníkem v technických záležitostech a třeba při správě e-shopu. Adámek i Stelinka rádi "asistují" při výrobě, focení a čemkoliv jiném.

Zanedlouho nás bude o jednoho více, tak uvidíme, kudy nás cesta povede dál. I kdyby byla klikatá, my se s tím společně popereme.

Na závěr dvě "SRDCOVKY"

I po více než 10 letech od prvního tvoření patří kávová zrna k nejoblíbenějším motivům. Jak prosté. Ale v jednoduchosti je přeci krása, nebo ne?

A co je nejvíc - tato první lžička dodnes zdobí cukřenku mé maminky a vždy, když ji držím v ruce, tak mé srdce plesá 

BAREVNÝ SVĚT = FIMO SVĚT = NÁŠ SVĚT

A_low.jpg
bottom of page